PIKNIK NIEPODLEGŁOŚCI
04.09.2018 BembnistaLidia 1556
grafika

 

 

     Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych gen. dyw. Dariusz Łukowski, Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią Sławomir Napierała, a także Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie Ryszard Kamiński zapraszają mieszkańców Nakła i okolic na wielki Piknik Niepodległości, który odbędzie się w najbliższą niedzielę (09 września) w godzinach 14:00 - 18:00 na terenach wystawowych w Minikowie.

    Podczas imprezy, która wpisuje się w cykl obchodów 100-lecia niepodległości Polski, zaprezentują się wykonawcy z terenu województwa, a także gminy Nakło. Występom towarzyszyć będą pokazy statyczne i dynamiczne z wykorzystaniem między innymi sprzętu wojska, policji o straży pożarnej. Dla gości przygotowana zostanie przez wojsko kuchnia polowa, w której przygotowywana będzie grochówka. Goście będą mieli okazję odwiedzenia wielu stoisk wystawców z różnych branż, a najmłodsi spędzą miło czas na dużym placu zabaw.

     Dodatkową atrakcją będzie coroczna Jesienna Wystawa Ogrodnicza, połączona z promocją karpia nakielskiego, w której swój udział zapowiedziało kilkudziesięciu wystawców z całej Polski. 

     Tego dnia o godzinie 13:00 Wojewoda wraz z Burmistrzem i zaproszonymi gośćmi w pobliżu Cmentarza Ofiar Hitlerowskiego Obozu w Potulicach posadzą aleję 100 klonów,

     Również w niedzielę, ale o godzinie 14:00 mieszkańców Nakła szczególnie zapraszamy na nakielski Rynek, gdzie nastąpi odsłonięcie Ławeczki Marszałka Józefa Piłsudskiego. Propozycja postawienia ławeczki z siedzącym na niej marszałkiem Piłsudskim jest odpowiedzią na propozycję upamiętnienia 100 lecia niepodległości przez Komitet Honorowy Obchodów 100-lecia w Gminie Nakło nad Notecią, a jej autorami są panowie Piotr Perzyński oraz Robert Tomak.

     Z myślą o wszystkich, którzy chcą wziąć udział w imprezie w Minikowie, przygotowano bezpłatny transport autobusowy. Pierwszy autobus sprzed budynku w NOK Nakle wyjedzie o godzinie 13:00, po drodze zatrzymując się na przystanku przy ulicy Poznańskiej. Autobusy będą wyjeżdżały z Nakła oraz Minikowa co pół godziny. Ostatni, powrotny autobus z Minikowa wyjedzie o godzinie 18:30.

Pozdrawiam

Michał Dubkowski

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
BIP-310x130.jpg
utw310x130.jpg
nawwwbaner.png
NIK.jpg
Baner-pianino i keyboard v3.gif
Odwiedziło nas: 2776845 osób