100 Lat Niepodległości,100 lat Polskiej Piosenki.
05.06.2018 BembnistaLidia 2021
grafika

 

 

     Już 30 czerwca o godzinie 20:00 w amfiteatrze Nakielskiego Ośrodka Kultury odbędzie się wyjątkowy koncert w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Usłyszą Państwo najpiękniejsze polskie piosenki, które powstały, bądź były popularne przez ostatnie stulecie.

Gościem specjalnym koncertu będzie Grzegorz Wilk, niesamowicie wszechstronny i barwny artysta. To jeden z niewielu polskich wokalistów, który z uwagi na swoje ogromne możliwości wokalne z powodzeniem może mierzyć się z piosenkami największych mistrzów.

Szerokiemu gronu odbiorców dał się poznać przy okazji programu "Jaka to Melodia?" czy "Twoja Twarz Brzmi Znajomo".

Na koncercie pojawi się również znana już nakielskiej publiczności Hanna Gieda, która zaprezentowała się na Nakielskim Koncercie Noworocznym. Wykonała wtedy brawurowo wielkie światowe hity. Tym razem będziemy mogli ją usłyszeć w polskim repertuarze.

Nie zabraknie również klasycznego akcentu. Na scenie pojawią się niesamowici soliści Opery Nova w Bydgoszczy. Leszek Holec (baryton) Anna Malus-Wróblewska (mezzosopran) Paweł Krasulak (tenor). Przypomną nam najpiękniejsze utwory z repertuaru Jana Kiepury, czy niezapomniane pieśni Fryderyka Chopina.

To wszystko w towarzystwie niezastąpionej Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Łukasza Łodygowskiego i nakielskiego Chóru "Nadzieja", którym kieruje Michał Gacka 

Ale to nie koniec atrakcji. Do czasów międzywojennych przeniesie nas Kapela Podwórkowa "No to cyk".

Patriotyzm bez patosu i bez podziałów! Czeka nas sentymentalna muzyczna podróż i wspólne świętowanie 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Wszystko w rodzinnej i przyjaznej atmosferze. Gości nakielskiego amfiteatru czeka wiele niespodzianek - nie tylko muzycznych.

Zapraszamy!

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
BIP-310x130.jpg
utw310x130.jpg
nawwwbaner.png
NIK.jpg
Baner-pianino i keyboard v3.gif
Odwiedziło nas: 2675105 osób