Konkurs recytatorski
17.04.2018 Paweł Kowalski 881
grafika


Nakielski Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w eliminacjach wstępnych 

Turnieju Słowa „Słowo źródłem inspiracji”, które odbędą się 10 maja 2018 r., godz. 10.00

uczniów klas I – III, IV – VI, VII i gimnazjum.

 

Założenia organizacyjne

Organizatorem imprezy jest Pracownia Teatralna Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Turniej obejmuje swoim zasięgiem region bydgoski  (z wyłączeniem miasta Bydgoszczy) i ma charakter otwarty. Uczestnikami mogą być uczniowie szkół podstawowych oraz młodzież gimnazjalna – po trzech reprezentantów szkoły z każdej kategorii wiekowej!!!

Jury eliminacji powiatowych typuje do udziału w finale Turnieju do trzech wykonawców z każdej grupy wiekowej (trzy osoby z kl. I–III, trzy osoby z kl. IV–VI oraz trzy osoby z grupy łączącej kl. VII i kl. II i III gimnazjalne).

Zasady udziału

Każdy uczestnik prezentuje jeden wiersz lub fragment prozy korzystając z dowolnie wybranych utworów literatury polskiej i światowej opublikowanych w książkach i uznanej prasie literackiej. Jeśli wiersz jest długi, można przedstawić jego fragment. Czas trwania „wypowiedzi artystycznej” nie powinien przekroczyć 3 minut! Wykonawcą jest jedna osoba – nie może to być duet, grupa dzieci czy też mały zespół teatralny! Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na prawidłowy dobór repertuaru, który musi być zgodny z wiekiem wykonawcy i nie powinien przekraczać możliwości odtwórczych młodego człowieka. Najlepiej poruszajmy się w obszarze autentycznej literatury dziecięcej i młodzieżowej!  W odniesieniu do formy prezentacji – preferowane będą propozycje skupione na słowie mówionym – prosimy nie stosować zabiegów teatralizacji. Jeżeli uczestnik przystępuje do Turnieju kolejny raz, prezentowany przez niego repertuar musi być inny niż we wcześniejszych edycjach tego konkursu. Uczestnik może reprezentować tylko jedną instytucję. Podczas trwania Konkursu obowiązuje ten sam tekst – od eliminacji wstępnych po finał.

 

KARTY ZGŁOSZNIOWE PROSIMY SKŁADAĆ DO 27 KWIETNIA.

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
BIP-310x130.jpg
utw310x130.jpg
nawwwbaner.png
NIK.jpg
Baner-pianino i keyboard v3.gif
Odwiedziło nas: 2356372 osób