Zapraszamy już dziś!
25.09.2017 BembnistaLidia 1209
grafika

 

 

Niebywała gratka szykuje się dla miłośników dobrego kina i znakomitej muzyki za sprawą koncertu, który będzie miał miejsce 5 października o godzinie 19:00 w Sali widowiskowo-kinowej Nakielskiego Ośrodka Kultury.

 

Tego dnia do niemego filmu Himmelskibet (Podróż na Marsa) zagra kapela Helatone Trio - improwizowany skład, który tworzą: Bartek Kapsa - perkusista Contemporary Noise Sextet, Tomek Gadecki - trójmiejski saksofonista (Olbrzym i Kurdupel), oraz Kamil Pater - gitarzysta znany z zespołu JAAA!, Conteporary Noise Sextet Irek Wojtczak Quartet.

 

Film opowiada o losach kapitana Avanti Planetaros (Gunnar Tolnaes) i jego podróży statkiem kosmicznym „Excelsior” na Marsa, gdzie odkrywa rasę istot w białych szatach - marsjańskich wegetarian żyjących w pokoju i równowadze. Nakręcony podczas pierwszej wojny światowej film jest również manifestem sprzeciwu wobec okrucieństwa i bezsensu działań wojennych tak bardzo wyniszczających ówczesną Europę. Przesłanie pokoju i moralności pochodzi od archaicznego, ale i zaawansowanego społeczeństwa z Marsa, które ma nadzieję wpłynaąć na cywilizację ziemską i oderwać ją od złych nawyków, takich jak przemoc, wojna i konflikty terytorialne. Uboga wiedza na temat kosmosu i sposobów podróżowania w nim, czy też wyglądu innych planet i pozaziemskich cywilizacji czyni ten film jeszcze ciekawszym i zabawnym.

 

Serdecznie zapraszamy na to nietuzinkowe wydarzenie.

 

Wstęp bezpłatny.

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
BIP-310x130.jpg
utw310x130.jpg
Nakielanki baner.png
nawwwbaner.png
NIK.jpg
Baner-pianino i keyboard v3.gif
Odwiedziło nas: 2074931 osób